Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
13.02.2017
Ekoturizm Eylem Planı (ECOACT) Projesinin ilk toplantısı 17-18 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi

Yürütücülüğünü Orman Genel Müdürlüğü’nün yaptığı Ekoturizm Eylem Planı (ECOACT) Projesinin ilk toplantısı 17-18 Ocak 2017 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Proje kapsamındaki bu ilk toplantıya proje ortaklarının tamamı katılım gösterdi. Türkiye’den Orman Genel Müdürlüğü, OGEM-VAK ve Tercih Akademi temsilcileri ile Slovenya’dan Slovenya Kırsal Kalkınma Bölge Ajansı (Kulturno Turistični Rekreacijski Center), Çek Cumhuriyeti’nden Orlov Çevre Merkezi (ECO-ORLOV), Almanya’dan Avrupa Eko Turizm Ağları Merkezi ( ECOTRANS), ve İspanya’dan Katalonya Orman Bilimleri Merkezi (Centre Tecnologic Forestal De Catalunya) temsilcileri proje kapsamında belirlenen amaçlara ulaşmak için buluştular.

2 gün devam eden toplantı süresince ortaklar, projenin amaçlarına yönelik atılacak adımlar konusunda çalışma gerçekleştirdiler. Ortaklar projenin daha verimli gerçekleşebilmesi için alınacak tedbirler konusunda mutabık kalarak, bir sonraki toplantıya kadar yapılacak iş ve işlemler hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Toplantı sonunda projeye üye ülkeler arası işbirliği ve görev paylaşımı yapılarak; tüm ortaklar tarafından alınan kararları içeren rapor imza altına alınmıştır. Uluslararası toplantının ikincisinin 3-5 Nisan 2017 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır.​


Yazdır