Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
01.02.2018
Ekoturizm Eylem Planı Eğitimi, Kastamonu’da Yapıldı

 Genel Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde yürütülen AB kaynaklı Avrupa Yeterlilik Çerçevesi Kapsamında Avrupa Birliğindeki En İyi Yenilikçi Uygulamaların Entegrasyonu(ECOACT) Projesi’nin Ekoturizm Eylem Planı Eğitimi, Kastamonu’da gerçekleştirildi.

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, Orman Genel Müdürlüğü temsilcileri, Kastamonu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Er, akademisyenler, kamu kurumlarından ve turizm sektöründen temsilciler ile bazı işletme sahipleri katıldı.
Toplantı açılış konuşması yapan Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, “Sizleri Kastamonu’da ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Kastamonu saklı şehir, ister ekoturizm, ister yayla turizmi, ister kış turizmi yapın hepsine yakışan bir şehir. Ben bu proje gibi tüm projelerin Kastamonu’ya yakışacağını düşünüyorum. Hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum” dedi. Daha sonra Proje Koordinatörü Dış Kaynkalı Projeler Şube Müdürü Ramazan Balı tarafından proje ve yapılacak program hakkında sunum eşliğinde genel bilgiler verdi, proje kapsamında yapılan SWOT analizi sonuçlarını katılımcılarla paylaştı.
Orman Genel Müdürlüğü ODÜH Daire Başkanlığı Ekoturizm Şube Müdürü Alper Akgün de ekoturizm A ve B grubu kriter ve göstergeleri hakkında bilgi verdi. Orman Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı Mühendisi Hülya Kılıç Hernandez ise C ve D grubu kriter ve göstergeler hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.
Eğitimin ikinci bölümünde ise kriter ve göstergelerin ülkemiz şartlarına uyumu değerlendirildi ve sektör temsilcilerinin görüşler alındı. Projeye olan yoğun ilgi sonrasında ekoturizm faaliyetlerini yürüten işletme sahipleri böyle bir projenin yapılmasından memnun olduklarını ve dünyaya açılan kapıyı aralama fırsatı sundukları için ilgililere teşekkür edildi.
 

Yazdır