Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
20.03.2018
Berlin'de ECOACT Projesi'nin 4. Toplantısı Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz adına Dış ilişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığının yürütücülüğünü yaptığı Ekoturizm Eylem Planı (ECOACT) Projesinin üçüncü toplantısı 09-10 Mar 2018 tarihlerinde Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Türkiye’den Orman Genel Müdürlüğü temsilcileri ile Çek Cumhuriyeti’nden Orlov Çevre Merkezi (ECO-ORLOV), Almanya’dan Avrupa Eko Turizm Ağları Merkezi ( ECOTRANS) ve İspanya’dan Katalonya Orman Bilimleri Merkezi (Centre Tecnologic Forestal De Catalunya) temsilcileri proje kapsamında belirlenen amaçlara ulaşmak için buluştular.

 Toplantının ilk günü projenin ana maçını da kapsaya ITB Berlin fuarı ziyaret edilerek ekoturizm ile çalışmalar yürüten standlar gezildi. Özellikle Romanya standında Ecoact projesine benze daha önce yapılan ve akabinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alındı.

Toplantının ikinci gününde ise projede bugüne kadar yapılan çalışmalar ve yapılaması gereken faaliyetler hakkında Türkiye Temsilcileri tarafından sunum yapıldı. Daha sonra yapılacak aktiviteler ve proje çıktıları hakkında görüşler alındı ve projenin ortakları tarafından alınan kararları içeren rapor imza altına alınarak toplantı sonlandırıldı​.

 


Yazdır