Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
06.07.2018
Pilot Eğitimlerin Sonuncusu Artvin'de Yapıldı

ECOACT Projesi faaliyet planına göre paydaş kurumlar ve ekoturizm ile ilgili faaliyetler yürüten girişimcilere yönelik son eğitim 6 Temmuz 2018 tarihinde Artvin ilinde yapılmıştır.

Ekoturizm Kriterleri Bilgilendirme Eğitimine Artvin Orman Bölge Müdür Vekili Emin Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Ali Uzuncan, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü, Orman Genel Müdürlüğü Dış Kaynaklı Projeler Şube Müdürü Ramazan Balı, Orman Genel Müdürlüğü Ekoturizm Şube Müdürü Alper Akgün, OGEM Vakfı Genel Müdürü Recep Katı Milli Parklar D.K.M.P. Şube Müdürü, Odun Dışı Ürün ve  Hizmetler Şube Müdürü, Ardanuç Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Kemal Okumuş,  DOKA temsilcileri, Ekoturizm Temsilcileri,  Mesire Yeri, Şehir Ormanı ve Tabiat Parkı İşletmecileri, pansiyon ve Restoran İşletmecileri katılmıştır.
 
Eğitim açılış seremonisinin ardından konuşma yapan Artvin Orman Bölge Müdür Vekili Emin Yılmaz” Çevreye zarar vermeden, insanlarda çevre bilincini oluşturarak tatil imkanı sunan Ekoturizm için Artvin’in biçilmiş kaftan olduğu tarihi ve kültürel değerler sayesinde Artvin ekoturizmin her dönem uygulanabileceği nadir ve nadide illerden biridir. Yürütülen bu proje vesilesi ile ekoturizm konusunda bilinçlendirilme ve kriterlerin ortaya konması uzun vadede ülkemiz için çok önemlidir. Bu nedenle yapılacak olan eğitimin hepimiz adına hayırlı ve başarılı olmasını diler, katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum” demiştir.
 
Eğitim; “Eğitimin amacı, hedefi ve tanıtımı konusunda Dış Kaynaklı Projeler Şube Müdürü Ramazan BALI bilgi vermiştir. Daha sonra program akışına göre  Ekoturizm Şube Müdürü Alper AKGÜN  “Kriter ve Göstergelerin tanıtılması (A ve B grubu)”nu, Kemal OKUMUŞ ise  “Kriter ve Göstergelerin tanıtılması (C ve D grubu)nu sunumlar eşliğinde anlaşmışlardır. Sunumların tamamlanması ile katılımcıların görüş ve önerileri alınmış, sorunları yanıtlanmıştır. 

 


Yazdır