Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
01.10.2018
ECOACT Projesi'nin son toplantısı ve kapanışı Slovenya’da yapıldı

OGM Dış ilişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığının yürütücülüğünü yaptığı Ekoturizm Eylem Planı (ECOACT) Projesinin son çalışma ziyareti ve kapanış toplantısı 19-20 Eylül 2018 tarihlerinde Slovenya’nın Lubliya’na kentinde gerçekleştirilmiştir.
 
Toplantıya Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı temsilcileri ile Slovenya temsilcileri, Çek Cumhuriyeti’nden Orlov Çevre Merkezi (ECO-ORLOV), Almanya’dan Avrupa Eko Turizm Ağları Merkezi ( ECOTRANS) ve İspanya’dan Katalonya Orman Bilimleri Merkezi (Centre Tecnologic Forestal De Catalunya) temsilcileri katılmıştır.
 
Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı Dış Kaynaklı Projeler Şube Müdürlüğünce hazırlanan program kapsamında toplantı 2 gün sürmüştür.  Ev sahibi ülke temsilcisi Maria İmperl tarafından hoş geldin konuşması yapılmış, daha sonra programa göre çalışmalar sırasıyla tamamlanmıştır. Proje çıktılarından inglizce ve Türkçesi hazırlanan Ekoturizm Kriterleri El Kitabı suulmuş ve görüşler alınmış, Pilot illerde yapılan eğitimler ve sonuçları anlatılmış, Green Travel Map üzerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verilmiştir. Ayrıca proje ortakları olup toplantıya doğrudan katılım sağlayamayan katılımcılarla da Skype toplantısı yapılarak yapılan Android uygulaması ve sonuçları hakkında bilgi alınmış ve öneriler sunulmuştur. Toplantının ikinci gününde ise proje konusuna uygun ekoturizm faaliyetlerini yansıtan çalışmalar, uygulama sahasında görülmüştür. Saha ziyaretinin ardından ortaklarla projenin kapanışı gerçekleştirilmiştir.
 

Yazdır